Tento obchod potřebuje Javascript k tomu, aby fungovat správně.

Doprava zdarma nad 1000 Kč

O tom, jak s vámi strávíme následující tři roky

O tom, jak s vámi strávíme následující tři roky

| Martina Dušková

Znáte tu situaci, kdy si řeknete, že si začnete psát deník? Láká vás zaznamenávat si všechno, co se vám v životě děje, nad čím přemýšlíte a říkáte si, jestli váš deník třeba za sto let někdo najde a vy budete známá Anna Franková. (I když s vašimi starostmi to vypadá spíš na další Bridget Jonesovou.) Zaběhnete tedy do papírnictví, vyberete si ten nejkrásnější sešit a připravíte si ho na noční stolek, abyste každý večer mohli plnit jeho stránky těmi nejhezčími okamžiky vašich dnů. První den vás to hrozně těší a nedělní oběd u babičky popíšete do posledního puntíku. Druhý den se nestane nic převratného, nevíte moc, co psát, ale stejně dáte dohromady pár řádků. Třetí den nic nestíháte a ten čtvrtý usnete ještě před tím, než se k deníku dostanete. A deník se s jednou popsanou stránkou pomalu přesune do šuplíku ke všem ostatním zápisníkům, který potkal stejný osud. Zní vám to povědomě? Tak možná právě pro vás máme řešení!

První listopadový den nám totiž vyšla další novinka, na které jsme pracovaly s nakladatelstvím CooBoo. Pojmenovaly jsme jí Rok za rokem a její podtitul zní Tříletý deník. Uvnitř jsme pro vás připravily 366 otázek, na každý den jednu.  Na šest řádků, které najdete pod každou otázkou, v krátkosti popíšete svou odpověď. A aby to nebyla nuda, občas vás místo otázky může čekat také malý úkol, aktivita nebo mini dotazníček. Až po roce dojdete nakonec, začnete opět od začátku. Na další rok je pro vás připraveno dalších šest řádků a to samé i na rok třetí. Během vyplňování tak uvidíte své předchozí odpovědi a můžete pozorovat, jak se vaše názory a život mění. Otázky jsme koncipovaly tak, aby pokryly všechny oblasti vašeho života. Jejich cílem je provést vás celými třemi lety, zaznamenat vaše myšlenky i zážitky, ale zároveň vás podporovat v tom, abyste se mohli neustále rozvíjet, pečovat o sebe a učit se nové věci. Takže už žádné sezení nad prázdnou stránkou a lámání si hlavy, co budete dneska psát. S vyplňováním můžete začít kdykoliv, stačí nalistovat stránku s dnešním datem.

Tříletý deník je v pořadí náš čtvrtý titul. Začínaly jsme knížkou o krasopsaní Z lásky k písmu, pokračovaly vánočním plánovačem Čas na Vánoce a letos na jaře se přidal ještě praktický Cestovní deník. Všechny naše knižní děťátka mám samozřejmě ráda stejně, ale musím se přiznat, že na tuhle jsem se těšila ještě o malinko víc. Už když jsme s našimi redaktorkami Katkou a Terezou vymýšleli, do čeho se pustíme příště, věděla jsem, že tříletý deník mě bude bavit nejen tvořit, ale i vyplňovat.

Ze začátku jsem se bála, že vymyslet 366 otázek bude oříšek. Nakonec nám to šlo jak po másle a otázek se nám v hlavě urodilo víc, než jsme potřebovaly, a tak nejtěžší bylo vybrat z nich ty nejlepší. To nám trvalo tak dlouho, že když jsme v den odevzdání otázek musely vybrat finálních 366, Anička to zalomila už před půlnocí. (Dobře, možná to nebylo jen otázkami, ale i ginem, kterým jsme se u toho posilňovaly a oslavovaly, že se po pár měsících díky Aniččině návratu z Holandska konečně zase vidíme naživo)

Vlastně už se cítíme být ve vydávání knižních publikací celkem ostřílené. Důkazem je to, že tentokrát nás nepotkal žádný zásek ani panika (v rámci možností) a naše knižní workflow jsme dotáhly už téměř k dokonalosti. Zatímco Kačka připravuje a ladí všechny ilustrace, náš textový obsah prochází korekturou redakce CooBoo a na mně v tu chvíli je nasadit náš první knižní prototyp. Pak se dostává na řadu obálka a zároveň sazba knižního bloku, která je také plně v našich rukou, a Anička už ji zvládá levou zadní. Tentokrát se jí úžasně povedlo ozdobit každou stránku tak, že je každá z nich originál ❤ Po několika zpětných korekturách jsme deník zvládly odevzdat v termínu i přes zdravotní indispozice v týmu (s jedním malým otřesem mozku a zánětem močáku). Když už byl Rok za rokem v tisku, hodily jsme si nohy na stůl (jenom teoreticky, čekala nás samozřejmě kopa práce na e-shopu, který vždycky během tvoření deníků a knížek trochu strádá) a libovaly si, jak už jsme po té čtvrté knížce sehraný tým.

Moc doufáme, že se vám tenhle 424 stránkový tlusťoch bude líbit tak moc jako nám a přejeme vám, ať s ním strávíte krásné tři roky! Seženete ho na našem e-shopu nebo ve většině knihkupectví 🥰

Za printintin,
Martina

P.S. K deníku jsme vyrobily i nové samolepkové archy, které korespondují s ilustracemi jednotlivých měsíců. V nabídce zatím máme říjen, listopad a prosinec, ale každý měsíc budou přibývat další.