Zpět nahoru

Oživujeme Analog a tvoříme pro sebe aneb Dubnová #PrintintinVyzva

Anna 26/03/2021 0 komentářů

Duben už je za rohem a s ním přichází i nové téma úkolu do naší printintin výzvy. Dlouho jsem přemýšlela, co by se hezky hodilo na tento měsíc, a nakonec jsem se rozhodla vzít inspiraci přímo od sebe. Poslední dobou mi chybí tvořit něco analogově, sednout si ke stolu, vytáhnout pastelky, vodovky nebo jen obyčejnou tužku a jen tak si čmárat a vyrábět něco jen pro sebe. Pracovních povinností bylo tento měsíc hodně, na svoje vlastní tvoření času málo a ačkoliv jsem kreslila a kreslila, tak to bylo většinou digitálně. Kreslit digitálně má spoustu výhod, ať už v rychlosti úprav, následnou manipulaci s návrhem nebo jeho převedení do online prostoru. Ale pociťuju, že fyzický kontakt s papírem a různými nástroji mi chybí. A tak se dostávám i k tématu dubnového úkolu.

Vytvořte analogově něco čistě pro sebe, co vás vždycky lákalo, co jste si chtěli nakreslit, ale čas a povinnosti vám v tom bránily. Odpojte se na tu dobu ze sítí a vln internetu a nechte svoji fantazii rozehrát na papíře hru linií a volných tahů a tvořte analogově nástrojem, kterým normálně netvoříte – vodovkami, štětcem, papírem, temperama, modelínou, čímkoliv, co vás osloví a s čím jste dlouho nepracovali, ale láká vás to. ✍️?

Na splnění máte zase měsíc – kreslit můžete až do čtvrteční půlnoci 29. 4. 2021. Tak hurá do toho!

A nezapomínejte – lepší se ukázat nedokonalí, než se neukázat vůbec.

Březnová výzva

V březnové výzvě jsme oprašovaly staré výtvory z vašich šuplíků a archivů. Tady jsou některé z kreseb, které jste krásně oprášili.

Děkujeme moc všem, co se do výzvy zapojili, bylo krásné vidět váš posun a moc si vážíme toho, že jste s námi sdíleli vaše stará díla, které vnímáte nedokonale. Bylo zase nesmírně těžké vybrat jen jedno dílo, protože všechna se nám moc líbila a u každého z vás byl vidět posun, který si zaslouží ocenit. Nakonec jsme všechny společně vybraly astronauta od Liny (@skorobogatchenkolina), který nás úplně učaroval. Tímto gratulujeme Lině k postoupení do slosování o letteringový balíček! 🙂

Jak se zapojím?

Pro nově přicházející, ještě v rychlosti zopakujeme pravidla #printitninvýzvy a jak se do ní zapojit.

Každý poslední pátek v měsíci vyhlašujeme nové téma úkolu na daný měsíc. Do výzvy se zapojíte jednoduše, stačí vytvořit dílo dle aktuálního zadání a pak ho jen sdílet na Instagramu s hashtagem #printintinvyzva. Nezáleží na tom, jestli budete kreslit digitálně nebo analogově, ani jestli se budete držet jen psaní nebo zapojíte své ilustrátorské dovednosti, hlavní, že budete tvořit a cvičit!

Aktuální zadání výzvy zveřejníme vždy nejprve na naší Facebookové skupině, dočtete se o něm ale i na Instagramu a na blogu. Na tvoření budete mít celý měsíc – kreslit můžete až do čtvrteční půlnoci před vyhlášením nového tématu.

Protože sdílet svou tvorbu a jít tak ‘s kůží na trh’ může být někdy těžké, rozhodly vaši píli a odvahu odměnit malou soutěží. Každý měsíc vybereme ze všech děl jedno naše nejoblíbenější, které postoupí do finálního slosování o letteringový balíček. Na konci roku poté pošleme balíček jednomu z vás. Společně s vyhlášením nového úkolu vyhlásíme i výherce výzvy úkolu minulého měsíce, který postupuje do slosování. Vše vyhlašujeme, jak na blogu, v naší Facebookové skupině, tak i na Instagramu, kde zároveň nasdílíme i naše další oblíbené výtvory.

?

Těšíme se na vaše výtvory!
Za printintin zdraví,
Anička

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *