Zpět nahoru

Holky z printintin – Anička

Martina 09/04/2021 0 komentářů

Jsme tři. Sehraný tým kamarádek a papírenských milovníků zároveň. Společně jedna druhou skvěle doplňujeme a tak už několik let tvoříme pod značkou printintin. Každá jsme úplně jiná a vnášíme do printintinu jinou energii, a tak bychom se vám rádi představila každá zvlášť. První kolo padlo, jako obvykle, na Aničku. Je z nás totiž nejstatečnější!

Sama o sobě říká, že je takový věčný snílek s bujnou fantazií. Vizionář s hlavou plnou nápadů, až někdy neví, na jaký dřív skočit. Miluje ruční práci a řemeslo. K tvoření potřebuje přírodu a klid. I přesto, že je velký introvert, jakmile je mezi svýma, je z ní jedno velký trdlo, co je uvnitř pořád hravý dítě.

Anička pro vás zodpověděla pár otázek, tak se pohodlně usaďte a pusťte se do čtení. A jak by vám Anička sama doporučila, uvařte si k tomu šálek dobré kávy. ☕️

Co máš v printintin na starosti?

Řekla bych, že hlavně velký snění a podporu ve vizualizaci, kam bychom to mohli dotáhnout. Mám takovou schopnost holky vždycky namotivovat, co všechno bychom mohly vyrábět, tvořit a jak by to mohlo vypadat a nafouknout to do nekonečných rozměrů. ?

Ale jinak se starám o chod a vyhotovení zakázek, sazbu a vizuální stránku našich knížek, chod naší Facebookové skupiny Z lásky k písmu a printintin výzvy a příležitostný focení a budování značky. Společně s Kačkou tvoříme designy na naše produkty, a pak často nabízím ruku, kde je prostě potřeba.

Co děláš kromě printintinu? Jak trávíš svůj volný čas?

Tyjo, pojem “volný čas” v poslední době upřímně moc neznám. ? Mám potřebu furt něco dělat, hýbat se a být aktivní. Nic nedělání, lenošení nebo zůstávání na jednom místě mě trochu zabíjí, takže to, co dělám ve “volném čase” není pro mě “volný čas”, ale spíš střádání různých impulsů, které pak inspirují moji další tvorbu. Pokud nejsem vysloveně vyflusaná, unavená a vyhořelá, kdy už potřebuju fakt jen ležet na gauči, sledovat třetí sérii seriálu a nemám náladu na nic, tak dělám všechno možné. Potřebuju svoji kreativní mysl stále něčím zabavovat – novými projekty, který ani nemusí být reálné, posloucháním hudby a přemýšlením o tom, co nového vytvořit, sledováním filmů, tancováním na nějaký pořádný funky songy při uklízení nádobí, běháním a procházkami v přírodě, nekonečným rozebíráním života nad šálkem kávy nebo koukáním na to, jak ostatní tvoří. Za vším mám vždycky nějaký záměr, určitý prvek, co mě něco nového naučí a otevře zas prostor něčemu novému.

Jaké produkty z nabídky printintin máš nejraději?

Miluju náš pohled o zadku. V poslední době jsem si oblíbila to-do listy, používám je na denní bázi, jsou jednoduché, rychlé a na konci dne je jen jednoduše odtrhnu a cítím se skvěle (ne každý den samozřejmě). Jen mi je té odtrhnuté druhé nepopsané stránky vždycky líto, tak ji schovávám a používám potom na různé poznámky.

Nejradostnější moment, který jsi díky printintin zažila?

Tyjo, já asi nemám jeden nej. Mám víc těch malých – naše schůzky a nekonečný brainstormingování, první vytisklá várka sešitů, první tisky zakázek, víkendový all-day kreslení na náš první market, příjemný kreslení zahradnickejch a kávovejch samolepek, emaily na zajímavý vysněný spolupráce atd.

Ne vždycky je všechno jen sluníčkové, prozradíš nám nějaký moment, který se v printintin nepovedl?

Haha, no těch je taky víc. Ale jsou to taky takové ty malé, jednou za čas se něco nepovede a to je normální. Blbě vytisklá data, překlep v tisku, problém s poštou, momenty, kdy se spolu na věcech neshodneme a potřebujeme najít zlatej střed pro všechny, vydržet bejt trpělivý, časový nestíhačky, dělání deseti věcí najednou, nekonečný vracení a úpravy tiskových dat atd. Ale já na tyhle momenty většinou nekoukám tak černě, prostě k tomu patří, důležitý, aby se z nich člověk něco naučil do příště, uznal chybu a nepo** se z toho. ?

Co tě nejvíc motivuje?

Lidi a vize. Lidi mi poskytujou inspiraci a vize, jak by něco mělo vypadat mi zas dává ten drive jít si za tim. Mám ráda konverzace s kamarády o životě a o nás samotných, který nás nutí k zamyšlení a s přicházením nových řešení. A pak určitě různý pep talky, to je takový moje guilty pleasure.

Co bys poradila někomu, kdo si chce také založit firmu se svými výrobky?

Dělejte to srdcem. Já vim, že to z ní jako strašný klíšé, ale jestli fakt něco chcete dělat a chcete, aby vás to bavilo a bavilo to i ostatní a někomu to něco dalo, tak k tomu ta láska prostě patří. Protože podnikání a žádná práce neni jednoduchá cesta, často narážíte na spoustu výmolů a to jediný, jak všechny ty výmoly přejedete je to, že vás bude držet provaz upřímný lásky k tomu, co tvoříte a děláte, protože vás to baví. Chápu, že se to může zdát naivní, ale věřim tomu, že když někdo dělá něco, co ho baví, tak se to odráží jak v jeho výrobku, komunikaci, povaze, jednání s lidma, prostě ve veškerym jeho podnikání a zákazníci to vidí, jeho tvorba má pak mnohem vyšší hodnotu.

Rychlomedilonek nakonec? Prozraď nám své nejoblíbenější:

jídlo – svíčková

koktejl – banánovej ? a alkoholickej tyjo to asi nemám, rozhoduju se dost on the spot podle toho, na co mám zrovna chuť, jestli něco svěžího nebo víc těžšího

písnička – Upřímně…asi cokoliv od Johna Mayera, ale nejoblíbenější od něj In the Blood a Slow Dancing in a Burning Room

knížka – Big Magic: Creative Living Beyond Fear – Elizabeth Gilbert a Kraď jako umělec od Austina Kleona

film – Flipped a Harry Potter a kámen mudrců

herec/herečka – tu asi nemám

papírenský výrobek – Pentel brush sign pen

papírenská značka – taky asi žádnou nemám, ale cokoliv z výtvarnejch potřeb, hlavně kroužkový skicáky

kamenné papírnicví – výtvarný potřeby mezi Andělem a Arbesovym náměstí v Praze

papírenský e-shop – ten asi nemám

psací potřeba – obyčejná tužka

barva – váhám mezi klasickou černou a takovou jemně naoranžovělou červenou

česká značka – Koh-i-noor

obchod – Dánský Sostrene Grene a Holandský Sissy Boy

místo na Zemi – les v Holandsku a nebo můj oblíbenej strom na kopci u nás za chalupou na Šumavě

ilustrátor – u nás Eliška Podzimková, a zahraniční Gemma O Brien.

emoji – jejda, no těch je – ale tyhle tři mám asi nejradši ✨??

 

Za printintin,
Martina & Anička

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *